Tüketici Birliği Federasyonu

"Türkiye'nin Vicdanı"

Erzurum “GELECEĞE BAĞIŞ” dedi.

Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkan Yard. ve Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkanı Nihat Altay;

‘Sosyal hukuk devleti güçsüzleri güçlüler karşısında koruyarak gerçek eşitliği yani, sosyal adaleti ve toplumsal dengeyi sağlamakla yükümlü devlet demektir.Geleceğe Bağış bu yüzden önemlidir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz bugünün öğrencileri yarının öğretmenleri ve mühendileri ,bilim insanlarının yarınlarda bu ilkeyi koruması için bugün onlara sağlamamız gereken eşit eğitim eşit şart doğrultusunda İnternetsiz Öğrenci , Bilgisayarsız öğrenci kalmasın mottosu ile evet ” GELECEĞE BAĞIŞ”” dedi.

Videonun Tam Metni:

Bu videoyu izlediğinize göre internet erişiminiz ve bir elektronik cihazınız var demektir.

Oysa bugün Türkiye’de, üç milyon çocuk ve gencimizin internete erişimi yok. Belki bir o kadarının da, cep telefonu ve bilgisayarı…

Biliyoruz ki, belirsiz bir süre daha eğitimi, öğretimi yüzyüze yapamayacağız. Uzaktan eğitimle kayıpları olabildiğince gidermeye çalışacağız.

Peki internete erişimi, uzaktan eğitim için gerekli donanımı olmayan çocuk ve gençlerimiz için ne yapacağız? Anayasal bir hak olan fırsat eşitliğini nasıl sağlayacağız?

Tüketici Birliği Federasyonu size sesleniyor:

Yaşadığımız bu olağanüstü dönemde, gelin toplumsal dayanışma gücümüzü harekete geçirelim;

Modeli eskidi diye bir kenara attığımız bilgisayarları, cep telefonları, laptopları elden geçirip çocuklarımıza, gençlerimize ulaştıralım.

İnternet erişimi olmayan öğrencilerimizin internet giderlerini üstlenelim.

Gelin, geleceğe bağış yapalım.

20