Tüketici Birliği Federasyonu

"Türkiye'nin Vicdanı"

Enflasyon Zirvede

tüketici Birliği Federasyonu Mehmet Bülent Deniz

Mehmet Bülent Deniz Enflasyonu değerlendirdi

– Açıklanan TÜİK verilerine göre Temmuz.2021 enflasyon oranı Haziran aynına göre %1,80 artış göstererek  %18,95 oldu.
AYRINTILAR

Tüketici Birliği Federasyon Başkanı Sayın Mehmet Bülent Deniz, Temmuz ayı enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Tüketici Postası olarak geçtiğimiz ay Sayın Deniz ile yaptığımız röportajda zam yağmurlarının enflasyonu arttıracağı yönündeki öngörüleri, Temmuz ayı açıklanan rakamları ile doğrulandı.

Sayın Deniz, değerlendirmesinde, “Üretici ve Tüketici Fiyatları arasındaki makasın artmış olmasının enflasyon artışına da yansıyacağını” belirtti. Öngörümüzü teyit eden diğer sinyal ise Tüketici Güven Endeksinin tarihi  dip noktalarına ulaşması idi.

Önümüzdeki aylarda rakamlar ne olacak?

Sayın Deniz, ilerleyen zamanda ekonomiye dair olumlu öngörülerde bulunamayacağını ifade etti. Tüketicinin hızla yoksullaşması ve bu yoksullaşmanın derinleşmesine ilişkin süreç güçlü bir şekilde devam ediyor. Bu sürecin önüne geçilebilmesi için ekonomi yönetiminin ciddi radikal kararlar alması gerektiğini belirtti.

Zam Yağmuru Devam Ediyor

Okul mevsiminin yaklaşması, kış mevsiminin geliyor olması sebebiyle , Ağustos ayında da zam yağmurları devam edecek. Eylül ekim aylarında ise, içinde bulunduğumuz ekonomiyi arar hale geleceğiz.

Bu Bir Çaresizlik İtirafıdır

Tüketiciye tavsiyemiz ise, “ayağınızı yorganınıza göre uzatın; yorganınız yoksa ayağınızı uzatmayın”.

Kaynak: https://www.tuketicipostasi.com/enflasyon-18-yilin-zirvesinde/7248/