Tüketici Birliği Federasyonu

"Türkiye'nin Vicdanı"

dikizaynası başlıyor

Tüketici Birliği Federasyonu’nun dikizaynası isimli yeni çalışmasını tanıtan Tüketici Birliği Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ceylan Malgıt; “herkesin katılımına açık bu çalışma ile doğru bilgi ve analizlere erişimin yaygınlaşmasını amaçlıyoruz” dedi.

Tüketici Birliği Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ceylan Malgıt konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

Tüketici Birliği Federasyonu, Birleşmiş Milletler Evrensel Tüketici Hakları Bildirgesi ile kabul edilen temel tüketici haklarından biri olan ‘bilgilenme hakkı’nın kullanılması ve bu hakkın varlığı konusunda toplumsal farkındalığın oluşmasını sağlamak için bir dizi çalışma yapmaktadır.

Bu kapsamda dikizaynası isimli yeni bir projeyi yaşama geçiriyoruz.

Salgın döneminde, çevrimiçi toplantı konusunda toplumun birçok kesiminde gelişen yetenek ve eğilimden cesaret alarak, belirli zaman aralıkları ile konusunda uzman bir konuk ile gündeme, yaşama, ekonomiye ve özellikle tüketiciye ilişkin bilgi ve analizlerin topluma aktarılmasını amaçlıyoruz.

Çevrimiçi toplantı, kamuoyuna açık olarak gerçekleştirilecek olup katılmak isteyenlerin 05358685960 nolu whatsapp hattına bildirimde bulunmaları yeterli olacaktır.

dikizaynası’nın ilk konuğu ekonomi gazetecisi, Tüketici Postası Genel yayın Yönetmeni ve Ekonomi Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu üyesi Çetin Ünsalan. Usta gazeteci 2 Şubat 2022, saat 21:30’da, ‘2022’de ekonomiyi anlamak’ üzerine bizlerle birlikte olacak

 

Ceylan Malgıt

Yönetim Kurulu Üyesi