Tüketici Birliği Federasyonu

"Türkiye'nin Vicdanı"

Tüketici Birliği Federasyonu Elektrik Faturalarını EPDK’ya Şikayet Edin Çağrısında Bulundu

Elektrik faturaları 14 Ocaktan itibaren gelmeye başladı. Elektrik faturalarını görenler büyük şaşkınlık yaşadı. Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz kameraların karşısına geçerek vatandaşlara  elektrik faturalarını şikayet etme çağrısında bulundu. Elektik faturalarını nasıl ve nereye şikayet edileceğini özel olarak hazırladığı videoda anlattı.

Tüketici Birliği Federasyonu Milyonca Elektrik Abonesine Seslendi

Tüketici Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz yaptığı açıklamada elektrik mi yakıyoruz elektrik mi canımızı yakıyor? Bu günlerde milyonlarca elektrik abonesinin kendisine sorduğu soru bu.

Ocak ayı faturaları geldi ve rakamları görünce hepimizin gözleri fal taşı gibi açıldı. Tüketici Birliği Federasyonu milyonlarca elektrik abonesine sesleniyor. Gelin birazdan izleyeceğiniz basit adımlarla oturduğunuz yerden Enerji Piyasası Düzenleme kuruluna faturamızı şikayet edelim

Milyonlarca şikayetin EPDK’ya gitmesi halinde neler olabileceğini hep birlikte göreceğiz. Dilerseniz şikayetinizi yaptıktan sonra ekran görüntüsünü Tüketici Birliği Federasyonunun iletişim kanallarından bizlere ulaştırabilirsiniz açıklamalarında bulundu.

Elektrik Faturaları Nasıl Şikayet Edilir?

1- Tüketici epdk.gov.tr adresi ziyaret edilir.https://tuketici.epdk.gov.tr/EPDK.BE/  EPDK şikayet adresi. Linki tıkla şikayet et.

2- Karşınıza çıkan formu eksiksiz bir şekilde doldurun.

3- Onay kodu gönder butonuna basın.

4- Cep telefonunuza gelen onay kodunu süresi içinde ekranda açılan kutucuğa yazın ve giriş yapın.

5- Sol tarafta şikayet kısmını tıklayınız.

6- Şikayet girişi linkinden şikayet talebinizi oluşturun.

7- Ekranda açılan formu doldurduktan sonra şikayet talebinizi oluşturmuş oluyorsunuz.

Bozüyük Tüketici Hakları Derneği Başkanı Hayrettin Sabırlı Bende Varım Dedi

Bozüyük Tüketici Hakları Derneği Başkanı Hayrettin Sabırlı ve dernek üyeleri Mehmet Bülent Deniz’in başlattığı çağrıya destek olmak ve kamuoyu oluşturmak için harekete geçtiler.

 

İlk İş olarak  Bozüyük Tüketici Hakları Derneği başkanı haber sitemizi yerinde ziyaret ederek Tüketici Birliği Federasyonu başkanı Mehmet Bülent Deniz’in başlattığı elektrik faturalarına itiraz kampanyası hakkında bilgilendirme yaptı.

Bozüyük Tüketici Hakları Derneği olarak elektrik faturalarına itiraz kampanyasını canla başla çalışarak halkımıza anlatacağız ve desteklerini isteyeceğiz. Ne kadar çok itiraz olursa o kadar başarılı oluruz. Bu kampanyanın başarılı olması için elimizden geleni yapacağız açıklamalarında bulundu.

 

Kaynak: https://www.metristepegundem.com/2022/01/tuketici-birligi-federasyonu-elektrik.html