Tüketici Birliği Federasyonu

"Türkiye'nin Vicdanı"

Tüketici dayanışmasına Tunceli’den güçlü destek

İstanbul, 01.04.2022

Tunceli’de tüketici hakları alanında çalışma yapan Tüketici Hakları ve Tüketiciyi Koruma Derneği (HAK TÜKO-DER)’in, Tüketici Birliği Federasyonu’na üyeliğini değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “ekonomide yaşanan görülmemiş zorluklar, tüketicilerin örgütlenmesi ve dayanışmasını güçlendiriyor” dedi.

Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

2012 yılında, ülkenin farklı illerinde çalışma yapan tüketici derneklerinin bir araya gelerek kurduğu Tüketici Birliği Federasyonu, geçmiş on yıllık dönem içinde gerçekleştirdiği çalışmalar ile ülkemizin tüketici hakları mücadelesine katkı yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

Tüketici hakları alanında yıllara uzanan deneyimi ile “farklılıkların zenginliğimiz olduğu” inancıyla ve çatı kuruluş olarak ülkenin farklı illerinde çalışma yapan tüketici derneklerini bir araya getirerek güç birliği ve dayanışmayı amaçlayan Tüketici Birliği Federasyonu’na tüketici örgütlerinin katılımları devam ediyor.

Siirt, Erzurum, Kütahya, İstanbul, Antalya, İzmit, Mardin’den sonra, Tunceli’de uzun süredir tüketici hakları alanında çalışma yapan Tüketici Hakları ve Tüketiciyi Koruma Derneği (HAK TÜKO-DER), olağanüstü genel kurul toplantısı ile Tüketici Birliği Federasyonu’na üyelik kararı almıştır. Bu gelişme, ekonomide yaşanan görülmemiş zorlukların tüketici örgütlenmesi ve tüketici örgütleri arasındaki dayanışma ve güç birliğinin somut örnekliğini oluşturmaktadır.

Tüketici Hakları ve Tüketiciyi Koruma Derneği (HAK TÜKO-DER) ve derneğin genel başkanı Dr. Erdal Gür’ü bu önemli adım için tebrik ediyor, ülkemiz tüketicisi adına teşekkür ediyoruz.

 

Mehmet Bülent Deniz

Genel Başkan